Dostali jste se mimo hlavní oblast stránek veraartportret.cz.

Kliknutím na následující odkaz budete přesměrování na požadovanou stránku v plné verzi.

Služby studia BabyPhoto

Fotostudio Věra Zlevorové nabízí svou tvorbu zakázkových fotosetů. Zaměřuje se na foto v těhotenství, klasickou portrétní fotografii, umělecký akt a je známá především svým osobitým nezaměnitelným babyphoto stylem aranžované dětské fotografie. Fotografce jsou již osmým rokem úspěšně vydávány komerční kalendáře po celé Evropě.

Často kladené otázky

Kdy mohu přijít na foto v těhotenství?

Některé maminky volají již po týdnu těhotenství :-), ale my doporučujeme počkat až se bříško pěkně zakulatí. Od šestého měsíce je již  silueta bříška krásně vyrýsovaná...  Pokud chcete časosběrné obrazy, doporučujeme přijít třikrát, na počátku a na konci těhotenství a potom s malinkým  miminkem. Oblečení a pózy se opakují a vznikne tak cenná série obrazů fotografií v těhotenství a fotek miminek.

Kdy je nejlépe fotografovat miminko?

Záleží, co od fotografie očekáváte a jaké účely má splnit. Chcete fotografii nabitou emocemi? Přijďte tedy s novorozencem, který snadno usne (to jsou pouze děti do 14 dní ). Chcete legraci a rozesmáté miminko? Pro nás oddechové focení ve věku dětí 4–11 měsíců. ...Takto můžeme pokračovat... V praxi platí, že rodič dostane chuť se jít vyfotit a my se jednoduše přizpůsobíme jeho přání a věku dítěte. Máme roky zkušeností, znalost dětské psychologie a výtvarný talent – vyfotíme krásně jakýkoliv věk...

Jak zrušit termín focení?

Nejlépe 3 dny předem vaší SMS oznamte, že rušíte v danou hodinu a den váš fototermím. Rádi vás, až budete zdraví, objednáme znovu. Pokud večer zjistíte nemoc, ihned nám napište. Pokud zrušíte fotografování dvě hodiny před termínem, velmi zkomplikujete náš časový harmonogram.

Jak dlouho trvá fotografování?

U fotografie v těhotenství a uměleckých aktů, zhruba 2–3 hodiny včetně práce vizážistky. U miminek a fotografie dětí jsme omezeni tím, že vydrží manipulaci a aranžování omezenou dobu, snažíme se proto být co nejrychlejší a nejefektivnější. Před focením necháme děti ateliéru přivyknout, poté uděláme co největší množství záběrů za co nejkratší čas. 

Co vzít s sebou na profesionální fotografování do fotostudia?

Na focení miminek:

Mimo běžných potřeb, jako jsou náhradní pleny, podložky a deky na přikrytí, vezměte sladkou odměnu (úplatky) pro děti. Láhev s mlékem, čaj, sladkosti (pro nejmenší třeba Sapsimplex).
Rodiče si přibalí podkladový krycí krém a pudr, barevně sladěné oblečení, pevné nervy a dobrou náladu.

Na foto těhotných:

Neotlačenou kůži od prádla, šaty, které kopírují vaši siluetu, jeansy bokovky,  první hračku pro miminko v bříšku, partnera...

Na umělecký akt:

Různé oblečení, šperky i výraznou bižuterii, individuálně rekvizity dle vašich koníčků a zájmů.

Zasíláte zakázky?

Ano, běžně v rámci ČR. Zahraniční klienti platí předem (službu dobírky mezistátně pošta neumožňuje).

Můžeme v rámci jednoho setu mít i rodinný portrét?

Samozřejmě. V rámci jedné foto kolekce, je možné udělat snímky nejen rodiny, ale i sourozenců společně nebo umělecký akt s miminkem, případně miminko ještě v bříšku se starší sourozencem.

Mám více dětí, připlácím k základní ceně?

Ne. Vícečetná rodina má stejné platební podmínky. To platí i pro dvojčátka, přestože náročnost fotopráce je větší a sezení trvá déle.

Jak vybrat motivy?

Prioritou pro nás jsou přání rodičů a alespoň přiměřený komfort a pohoda dětí. Nejlepší způsob jak vybrat vhodný motiv je navštívit fotogalerii a rámcově i konkrétně si udělat představu o našich možnostech. Není nutné přijít s předem připraveným seznamem motivů (ale samozřejmě to vítáme) – ostatně je pro vás poměrně těžké odhadnout vhodnost a náročnost motivu právě pro vaše dítě v ten daný okamžik. Jsme plně přizpůsobeni rychlé improvizaci a operativní změně.
Nejraději se domlouváme rámcově, např. uděláme jednou nebo dvakrát portrét rodiny, potom děti spolu a každé zvlášť... a motivy přizpůsobujeme dětem..., ale samozřejmě, jsme tu pro vás a rádi vám vyjdeme v rámci daných možností vstříc.

Máte v ateliéru rekvizity a kostýmy?

Ano, vlastní oblečení doneste pouze na rodinný portrét. Rekvizity ani kostýmky na aranžovanou fotografii nosit nemusíte, vše máme k dispozici ve studiu.

Pokud koupím data na CD, kolik je na něm záběrů?

Všechny nafotografované záběry. CD dostanete zpravidla s první objednávkou fotografií v našem spřáteleném labu, kde vám spolu s první zakázkou vydají i již před tím u nás  zaplacené CD.

Jak a kdy vybereme a dostaneme fotografie?

Než přijdete domů z fotostudia, budete mít ve svém mailu link na vaši Zákaznickou sekci, kde umístíme všechny fotografie vzniklé ve studiu. Vy si z nich vybíráte foto k přímému tisku, ke grafickým úpravám, posíláte zdarma virtuální pohlednice s naším designem a sdílíte foto s dalšími (pokud budete chtít). Hotové foto si vyzvednete již za 3–5 dní po nafocení a výběru v labu. Na CD s graficky upravenými fotkami potřebujeme zhruba dva týdny, totéž na naše krásná a pracná fotoplátna a obrazy.

Jak získám dárkový šek na fotoslužby?

Pokud spěcháte, nebo jste z daleka, stáhněte si jej přímo ze stránek, potom zaplaťte na účet uvedený v kontaktu a platný originál vám přijde v poště. Nebo se domluvte a zastavte převzít šek na fotoslužby osobně do studia.

Líbí se mi foto jako Anne Geddes, zhotovíte podobné?

Každý fotograf zabývající se tvorbou aranžované dětské fotografie si musí zvolit cestu. Přebrat a přetvořit nápady známých kolegů jako Anne geddes, Tom Arma, Kim Anderson atd., nebo se vydat na cestu složitější, cestu vlastních nápadů a stylu. My jsme na této druhé cestě ušli již notný kus a naše aranžmá jsou autorská, z naší hlavy a stále vymýšlíme další a další.